O galerii

Janos Gallery to kameralna przestrzeń, w której spotykają się twórcy wraz z odbiorcami sztuki. Każdy z prezentowanych w Galerii artystów jest indywiduum, niosącym ze sobą własną historię. Dzieła są ich odzwierciedleniem. Tworząc tę przestrzeń, chciałem uchwycić moment starcia się różnic, które między nimi zachodzą. Chciałem sprowokować do rozmów o sztuce i o życiu, które ta sztuka wielowymiarowo opisuje. 

Swoją drogę zawodową od samego początku związałem ze sztuką filmową. Możliwość prezentowania świata filtrowanego przez własną wrażliwość i oddawanie głosu tym, którzy często go nie mają, stało się moją misją i powołaniem. Balansując pomiędzy różnymi gatunkami filmowymi,  na początku serce oddałem filmowi dokumentalnemu następnie fabularnemu. Zakres tematów, jakie mnie pociągają był i jest szeroki, bo najbardziej ze wszystkiego interesuje mnie człowiek. W swojej wędrówce po różnych typach charakterów i środowiskach, w jakich znajdują się ludzie, po spotkaniach z osobami, którzy są na różnych, zupełnie odmiennych etapach życia, trafiłem do świata artystów, ich pracy i pasji twórczej. Filmy o artystach tworzę już od 2016 roku, zaczynając od filmów o artystach, których prace znajdowały się w kolekcji Banku PKO.

Z czasem zapragnąłem mieć własną przestrzeń, do której zapraszam wybranych artystów, aby wspólnie z nimi uczestniczyć w procesie twórczym.

Dlatego Janos Gallery jest przestrzenią wystawowo-wizualną, przy czym wizualność dotyczy nie tylko rzeźb i obrazów malarskich, ale także obrazu filmowego. Powstają tu filmy o artystach, video-wizytówki, portrety adeptów sztuki - mistrzów i młodych obiecujących artystów.

Charakterystyczną dla Galerii aktywnością jest projekt „Zderzenie” który zakłada cykl spotkań dwóch artystów” różniących się od siebie wiekiem, doświadczeniem, stylem lub narodowością, podczas których debatują na temat dwóch wybranych przez siebie dzieł. Jako produkt końcowy ich dialogu powstaje wspólny obiekt łączący dwa odmienne spojrzenia na sztukę.

Kontakt

Godziny otwarcia
Uprzednio umówione osoby zapraszamy:
poniedziałek – niedziela godz. 10:00-22:00

Miejsce
ul. Promenada 23 Warszawa

e-Mail
janosgallery@gmail.com

Telefon
+48 601-070-688